Всі чудові властивості шкіряного взуття – комфорт, зносостійкість, водонепроникність, міцність, елегантний вигляд – актуальні лише при правильному догляді. Що це означає? На першому місці, це очищення і захист від негативних факторів: опадів, технічної солі, бруду, пилу. Крім того, додатково потрібно правильно сушити і зберігати взуття.
Здається втомлюючим? Не хвилюйтеся, таке заняття вимагає всього 10–15 хвилин на день. У цій справі важлива саме регулярність, тому відкладати задачу не варто. А при бережному і постійному догляді улюблена пара прослужить не один сезон.
Правила догляду на кожен день
Наведемо основні правила догляду за шкіряним взуттям, які допоможуть продовжити термін служби та надовго зберегти красивий вигляд:
- сильно забруднені ділянки шкіри промивайте трохи теплою водою, не використовуйте абразивні засоби;
- коли залишаєте взуття на сушку, піклуйтеся про наповнювач, який тримає форму – зазвичай люди використовують для цього газети, але тоді все одно можуть з'являтися складки. Тому краще вставляти в пару спеціальні формотримачі. Зазвичай їх роблять з дерева, яке добре вбирає вологу, наприклад, з кедра або бука;
- не носіть взуття, яке погано висохло – волога шкіра стає м'якше, тому матеріал швидко розтягується і втрачає форму;
- бажано не носити одну пару два дні поспіль – ночі не достатньо, щоб шкіра повністю висохла, тому при постійному носінні взуття швидко втрачає привабливий вигляд;
- регулярно використовуйте захисні засоби – перед виходом на вулицю для захисту від опадів наносіть водовідштовхувальний спрей, а вберегти пару від хімічних реагентів, якими покривають дороги на час ожеледиці, допоможуть засоби на основі бджолиного воску або тваринного жиру;
- уважно вибирайте чистячі засоби – вони повинні підходити до кольору і типу взуття, а також бути хорошої якості;
- не зберігайте шкіряне взуття в поліетиленовому пакеті – якщо матеріал зберіг остатки вологи після миття, у вологому середовищі при поганому доступі кисню будуть розмножуватися бактерії. В результаті до наступного сезону ви отримаєте цілу колонію мікроорганізмів, які полюбляють шкіру. Пару бажано прибирати в коробку або мішок з повітропроникної тканини;
- ніколи не сушіть шкіру на батареї – інакше матеріал складається і тріскається. Справа в тому, що шкіра складається з двох шарів. При сушці на батареї висихає верхній шар, а внутрішній просочується вологою. Поки пара висихає всередині, зовні шкіряне покриття пересихає і тріскається.
Пам'ятайте, що доглянуте якісне взуття – це ознака акуратності і поважного ставлення до себе та своїх речей. Люди відразу звертають на це увагу, і такі на перший погляд неважливі дрібниці багато в чому впливають на загальне враження про людину.
Доглядайте за своїм взуттям регулярно, а доповнити стильний акуратний образ допоможуть елегантні аксесуари. Можете підібрати, наприклад, красиву шкіряну краватку-метелик. Цей атрибут за фактурою поєднується з взуттям і чудово підходить майже до будь-яких ситуацій.