Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: вул. Анни Ахматової, 35а м. Київ
вул. Анни Ахматової, 35а м. Київ
Пн-Пт: з 10 до 18
Сб: вихідний
Нд: з 10 до 18
Оформляйте онлайн 24/7
Під час військового стану графік роботи не стабільний.
+38 096 625 80 48 +38 093 880 64 27 Замовити дзвінок

Вчені довели, що існує 177 147 способів зав'язати краватку

Як правило, більшість чоловіків вміє зав'язувати свою краватку трема різними вузлами або навіть одним, а тут тільки уявіть, що існує 177 147 варіацій. Любителі краваток напевно зараз тішаться і відчувають себе на сьомому небі від радості спробувати нові вузли, адже це така можливість дозволити своїй краватці виглядати незвично, завдяки унікальному типу зав'язування. Раніше в одній з наших статей (посилання на неї тут), ми вже згадували про те, що зав'язувати краватку можна 85 різними способами, і це математично обгрунтовано. Довели такий факт ще в роботах 1999-2001 рр. вчені Томас Фінк та Єн Мао з Кембриджського університету. Вони розробили спеціальну математичну мову, за допомогою якої і підрахували скількома прийомами можна зав'язати тканинний атрибут на шию.

 

Новий підрахунок

 

Вот тільки уявіть, кажуть, що при перегляді відомого кінофільму «Матриця: Перезавантаження» математик зі Швеції Мікаель Вейдемо-Йоханссон побачив вузол краватки, який не був врахований в попередньому дослідженні, де твердили, що є всього 85 варіацій зав'язування такого прикраси. Персонаж у фільмі Меровінген носив краватку з незвичайним вузлом, який називається Ediety knot, він і привернув увагу математика.

Після чого, шведський математик з групою своїх колег з Королівського технологічного інституту у Стокгольмі вирішив вивчити це питання, щоб змоделювати ще можливі варіанти зав'язування такого прикраси. У своїй роботі вони допустили, що на краватці може з'являтися більше однієї складки, а вузол може бути не обов'язково покритий смужкою тканини, до того ж зав'язування прикраси не обмежується вісім кроками, що протирічить дослідженням Томаса Фінка і Єн Мао. До речі, вузол Ediety, а тепер його ще називають, як Меровінген, вимагає 10 кроків для його виконання. Так, у лютому 2014 року результати дослідження представили на симпозіумі з обчислювальної геометрії ACM, математики озвучили ось таке чудове число - 177 147 (типів вузлів). Крім того, Мікаель Вейдемо-Йоханссон створив ще онлайн генератор випадкових вузлів для краватки, який видає інструкцію по зав'язуванню випав вам випадкового вузла з 177 142 варіантів. Ось, наприклад, деякі різновидності генерованих випадково вузлів, які випали нам:

№1

№2

№3

Але, варто зазначити, що дослідники визнаються, що не всі з цих варіантів вузлів будуть виглядати гарно і підійдуть для носіння. Це обумовлено тим, що деякі варіації допускають, що краватка може бути перевернута наизнанку, що недопустимо для охайного зовнішнього вигляду.

 

В заключення статті, особливо хочеться зазначити, що не варто боятися експериментувати з вузлами краватки, адже незвичайний вузол аксесуара легко може стати особливістю вашого образу і приємного компліменту від колег, дружини або подруги. Ну, а якщо ви ще не купили краватку для таких експериментів або вам потрібна обновка, то заходьте в наш каталог за такою покупкою.

Коментарі